Persian Language جستجو RSS Sitemap Contact Home
راه در جهان یکی است و آن راه راستی است / امروز : ۲۳ تیر ۱۳۹۹ / خرید و فروش ویلا شمال
Jahan Real Estate
نمایش خبر

اخبارسایت

سد آویدر در نوشهر مازندران شمال

گروه جهان املاک 17 خرداد 1397 تعداد بازدید : 748 بار سد آویدر در نوشهر مازندران شمال

سد خاکی آویدر در فاصله حدوداً ۳۰ کیلومتری شرق شهر نوشهر و در نزدیکی پارک جنگلی سیسنگان در استان مازندران قرار دارد.

امکانات تفریحی داخل مجموعه:

    ماهیگیری
    اسب سواری
    دوچرخه سواری
    قایق سواری از نوع پدالی
    قایق سواری از نوع موتوری (تندرو)
    سوپر مارکت دریاچه
    رستوران
    کافی شاپ
    سفرخانه سنتی
    عکاسی سنتی
    امکانات بهداشتی
    شهربازی

دریاچه آویدر و محوطه ی اطراف آن یکی از مناطق بکر و دیدنی شمال ایران است که زیبایی های چشم نوازی دارد و یک جزیره ی کوچک سبز در میان آن دیده می شود. وجود امکاناتی چون سرویس بهداشتی، قایق های پدالی و موتوری، بوفه و یک رستوران محلی، این محل را به تفرجگاه خوبی برای گردشگران تبدیل کرده است. محوطه ی اطراف دریاچه مکان خوبی برای برپا کردن یک پیک نیک خانوادگی یا دوستانه و ثبت نمودن خاطراتی خوش در ذهن و همچنین محل مناسبی برای عکاسی از لحظات خاطره انگیز و رویایی میباشد.

این مجتمع گردشگری در تمام فصول اماده پذیرایی و خدمات رسانی به گردشگران با بهترین کیفیت و تنوع غذاهای سنتی , رستورانی و کافی شاپی است.

سد خاکی آویدر در فاصله حدوداً ۳۰ کیلومتری شرق شهر نوشهر و بین پارک جنگلی سیسنگان و رویان با فاصله زمانی حدود سه تا پنج دقیقه از این دو منطقه در استان مازندران قرار دارد.این سد و دریاچه پشت آن دریاچه در فاصله‌ای پنج کیلومتری از دریا و در دل کوهستان قرار دارد.سد خاکی آویدر در حقیقت متعلق به اداره آب منطقه‌ای است. دریاچه پشت سد نیز جهت تأمین آب مورد نیاز زمینهای زراعتی منطقه ایجاد شده‌است .

 موقعیت این سد در عرض جغرافیایی ۳۶ درجه و ۳۳ دقیقه شمالی و طول جغراقیایی ۵۱ درجه و ۴۸ دقیقه شرقی قرار دارد و ۱۲۵ متر از سطح دریا ارتفاع دارد.روش دسترسی به این سد و مجتمع تفریحی، جاده‌ای به طول تقریبی ۵ کیلومتر است که از جاده اصلی در کنار ساحل سی سنگان متصل می‌شود. روستاهای نزدیک به این مکان تفریحی عبارت است از تاج الدین کلا، ملا کلا و صلاح الدین کلا؛ که همگی از توابع شهرستان نوشهر هستند. دریاچه پشت سد مکان مناسبی برای رشد و نمو موجودات آبزی است و برخی از گونه‌های ماهی ,مار , قورباغه و دیگرموجودات در این دریاچه وجود دارد. گونه‌های گیاهی این منطقه همانند سایر گونه‌های گیاهی موجود در جنگلهای مناطق شمالی ایران است.

آرشیو خبرها