Persian Language جستجو RSS Sitemap Contact Home
راه در جهان یکی است و آن راه راستی است / امروز : ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ / خرید و فروش ویلا شمال
Jahan Real Estate
نمایش خبر

اخبارسایت

گردشگری محموداباد در استان مازندران

گروه جهان املاک 18 تیر 1397 تعداد بازدید : 760 بار گردشگری محموداباد در استان مازندران

"دیدنی ها و جاذبه های گردشگری و توریستی محمود آباد"

 مکانهای تفریحی ، پارک های جنگلی ، پلاژها و زیارتگاه ها) )

 مجموعه توریستی سرزمین رویاها – پلاژ خط آهی (٥ کیلومتری محمود آباد به سمت فریدونکنار)

پلاژ خط آبی یا همان سرزمین رویاها مناسبترین ساحل منطقه محمود آباد برای استراحت و شنا می باشد این پارک ساحلی از امکاناتی چون شهر بازی ، آلاچیق ، قایق سواری سفره خانه و محل شنای آقایان و بانوان برخوردار می باشد.

 

پارک شهرداری محمود آباد (داخل شهر – سه راه محمودآباد)

پارک بسیار زیبای شهرداری محموداباد یکی دیگر از اماکن تفریحی این شهرستان ساحلی می باشد ، این پارک از فضای سبز بسیار مناسبی جهت استراحت برخوردار می باشد و از امکانات خوبی چون شهر بازی ، کافی شاپ ، فضای سبز مناسب و محل مناسب شنا برخوردار می باشد.

ساحل زیبای این منطقه یکی از پرجاذبه ترین مناطق گردشگری منطقه محمود آباد می باشد.

 

“پوشش جنگلی محمودآباد”

در حومه ی شهرستان محموداباد، جنگلهایی از قدیم موجود بود؛ که بسیاری از آنها در روستاها و کنار باغها و زمینهای کشاورزی موجود است.

دو جنگل معروف در حومه ی شهر:

١-در سمت شرق جاده ی آمل – محمودآباد، بوده و به جنگل تشبندان معروف میباشد، که به چند قسمت تقسیم می‌گردد: ترسخی (کراتی)، قلعه ی جنگل بائوده، کیجاوزان (نهر و جنگل)، آقا شهر و قبرستان آن، وزونرِه (نهر و جنگل)؛ که این جنگلها بعد از انقلاب از بین رفته و بعنوان زمین کشاورزی از آن استفاده می‌نمایند.

2-جنگل بونده تا شیرکلا (پیتسر)، که از روستای بونده تا برنجده در قسمت غربی مسیر جاده‌ی آْمل – محموآباد؛ تا روستاهای شهرستان نور متصل است؛ که بعد از انقلاب در اختیار طرح جنگلهای آستان قدس رضوی واقع شده است…

درختان این جنگلها از: ممرز، بلوط، زبان کنجشک، انجیل، توسکا، افرا، شیردار، گردو، نارون (ملج یا اوجا )، راش، ولیک، کرات، لرگ، آل، مِرس، ازار … تشکیل شده. از بوته های آن: تلی، تمشک، تم لوار، لَلِة، پلم، چماز، گزنا، سرخاب، واش، شالدُم، اوجی، پتنیک و … می توان ذکر کرد.


"امامزاده های محمودآباد"

امام زاده فضل خشت سر: محمودآباد، جاده نور، روستای خشت سر، با فاصله ۵ کیلومتر از مرکز شهر

(زائرسرا، سرویس بهداشتی)، آسفالت---

 امامزاده قاسم: مرکز شهر، محمودآباد، جنب شهرداری (سرویس بهداشتی)، آسفالت---

امام زاده هفت تن شومیا: محمودآباد، جاده آمل،‌ دهستان کلوده، روستای شومیا با فاصله ۲۰ کیلومتر از مرکز شهر، آسفالت---

امام زاده قاسم، واقع در حیاط دبستان انقلاب و امام زاده فضل؛ در ابتدای روستای خشت سر –اهلم، کنار جاده‌ی اصلی محمود آباد – نور جنب اهمرود، امام زاده محمد عبد الله؛ در روستای شورستاق، امام زاده قاسم در روستای اورتشت، امام زاده آقا سید رضا؛ که در یک کیلومتری روستای حربده در بین زمینهای کشاورزی و یک کیلومتری جاده ی اصلی بابلسر – محمود آباد قرار دارد. امامزاده زکریا، که در یک کیلومتری جاده ی سیاه کلا، معلم کلا، جاده‌ی فرعی از جاده‌ی اصلی بابلسر – محمود آباد واقع است.

آرشیو خبرها