Persian Language جستجو RSS Sitemap Contact Home
راه در جهان یکی است و آن راه راستی است / امروز : ۲۱ تیر ۱۳۹۹ / خرید و فروش ویلا شمال
Jahan Real Estate
نمایش خبر

اخبارسایت

بیشترین معاملات مسکن در آبان 95

گروه جهان املاک 22 آذر 95 تعداد بازدید : 1014 بار بیشترین معاملات مسکن در آبان 95

بر اساس گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در آبان‌ماه، متوسط قیمت آپارتمان در تهران طی آبان‌ماه به چهار میلیون و 410 هزار تومان رسید که نشان‌دهنده افزایش حدود 7 درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل است. از این رو با توجه به افزایش قیمت مسکن با شیب ملایم و رشد قیمتی کمتر از نرخ تورم در هشت ماه نخست امسال، وضعیت عمومی بازار مطلوب و به دور از هرگونه هیجان منفی برای خریداران است.

به گزارش روزنامه دنیای اقتصاد، از سوی دیگر به دنبال تک‌رقمی شدن نرخ سود تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم بانک مسکن، شرایط مناسبی برای خانه‌دار شدن زوج‌های جوان و خانه‌اولی فراهم شده است. بر این اساس همه چیز برای ورود جدی متقاضیان جوان خرید خانه به بازار مهیا است.

گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد در طول آبان ماه بیشترین معاملات واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی 3 تا 5/ 3 میلیون تومان صورت گرفته است که زیر میانگین قیمت مسکن در تهران است. سهم این بازه قیمتی از کل معاملات مسکن در آبان‌ماه 6/ 12 درصد بوده و پس از آن واحدهای ارزان‌تر یعنی 5/ 2 تا 3 میلیون تومانی با سهم 3/ 12 درصدی در رتبه بعدی ایستاده‌اند.

به این ترتیب یک‌چهارم کل معاملات آبان‌ماه دربازه قیمتی 5/ 2 تا 5/ 3 میلیون تومانی صورت گرفته است. این موضوع نشان می‌دهد واحدهایی که وام‌های مسکن 100 و 160 میلیون تومانی بخش بیشتری از قیمت کل آنها را پوشش می‌دهد بیشتر معامله شده‌اند. به عبارت دیگر نقش افزایش سقف انواع وام مسکن از ابتدای سال جاری تاکنون در روند افزایشی معاملات مشهود است.

آرشیو خبرها