Persian Language جستجو RSS Sitemap Contact Home
راه در جهان یکی است و آن راه راستی است / امروز : ۱۲ تیر ۱۳۹۹ / خرید و فروش ویلا شمال
Jahan Real Estate
نمایش خبر

اخبارسایت

سواحل گردشگری سرخرود

گروه جهان املاک 17 تیر 1397 تعداد بازدید : 556 بار سواحل گردشگری سرخرود

گردشگری سرخرود در شمال کشور استان مازندران

شهر ساحلی توریستی سرخرود در 6 کیلومتری غرب فریدونکنار و 15 کیلومتری شرق محمودآباد در کنار دریای خزر و در انتهای مسیر رودخانه هراز به دریای خزر قرار دارد.

یکی از مهم ترین و پر طرفدارترین جاذبه های گردشگریسرخرود سواحل ماسه ای آن می باشد که هرساله با همت شهرداری سرخرود طرح سالمسازی دریا در نوار ساحلی آن به اجرا درمی آید. این طرح‌ها در 4 نقطه از سواحل خط دریا شامل خیابان‌های دریا، دنیز، گلشهر و چاکسر راه‌اندازی شده که دو طرح زنانه و سه طرح نیز ویژه مردان است. 

برای آماده‌سازی زیر ساخت‌ های طرح سالم‌سازی دریا در نوار ساحلی از جمله امکانات مورد نیاز نظیر هلال احمر، اورژانس 115، همچنین لوله‌کشی آب شیرین، نصب دوش‌های ثابت و سیار با کانکس و سایر امکانات رفاهی با هزینه هایی از سوی شهرداری سرخرود به مجریان بخش خصوصی تحویل داده می شود.

در طول نوار ساحلی و در محدوده شهر سرخرود، 12 منطقه ممنوعه شنا شناسایی شده است که به منظور حفظ جان مسافران و شهروندان و پیشگیری از حوادث احتمالی، علاوه بر مسدود کردن مبادی ورودی مناطق ممنوعه شنا، نصب تابلوهای هشدار دهنده، استقرار یگان ویژه نیروی انتظامی، 23 ناجی غریق نیز در این نقاط مستقر می شوند.

با تلاش شهرداری و بخش خصوصی، سرخرود سال گذشته به لحاظ اجرای کمی و کیفی طرح‌های سالم‌سازی دریا، رتبه نخست طرح را در مازندران از آن خود کرد. از امکانات تفریحی می توان به قایق، جت اسکی  و آلاچیق ها اشاره کرد. همچنین برای اقامت نیز ویلاهای ساحلی و آپارتمان هایی در نزدیک ساحل با دید به دریا و امکانات رفاهی در اختیار مسافران قرار می گیرد.

آرشیو خبرها